eye, universe, flower, energy,

Empatlar veya aşırı hassas bireyler titreşimsel frekanslarla haşır neşirdir. Başkalarına ait duygulara hassaslıkları vardır ve bu onlara gerginlik, yorgunluk, bitkinlik veya acı şeklinde yansıyabilir.

Aşağıda hassas bireylerin bu duygusal yüklü enerjileri salıvermelerini ve kendilerini gelecekte yabancı enerjilerden koruyabilmelerini sağlayabilecek bazı bitkisel çarelerin listesi var. Bunlardan bazıları, empat yeteneklerini daha etkili kullanmaya bile yardım edebilir.

Empat Esansları

Zeytin Zeytin esansı, bitkinlik çeken insanlara çok iyi bir çaredir. Canlandırır. Ayrıca, başkalarından topladıklarının acısını çeken empatlar için sakinleştirici etkisi vardır.

Civanperçemi Civanperçemi, dengeleyicidir. Kişisel alanlarının kontrolünü kaybetmiş seviyedeki ekstra hassas ve kırılgan kişilere kalkan olarak yardımcı olur.

Kayın Kayın, enerjisel tampon görevi görür. Hassas kişileri duygusal saldırılardan korur. Kendini sosyal açıdan kırılgan hisseden herkes için iyi bir devadır.

Yarpuz Zihinsel berraklık kazandıran koruyucu bir esanstır ve negatif enerjileri bloke eder. Ayrıca, empatın üzerinde topladığı enerjileri temizleyip boşaltmasına yardım eder. Negatifi ve psişik çerçöpü defeder.

Pembe Civanperçemi Duygusal sınır koymak isteyen herkese yardımı dokunur. Başkalarının yükünü üzerine almadan kişiye karşısındakine şefkat duyma imkanı verir.

Hindiba Hindiba esansı adeta bir kurutemizleme servisi gibi acı dolu duyguları yıkayıp yok eder. Tıpkı çamaşırlardan kirin temizlenmesi gibi, duygusal atık da vücuttan ilerleyip kopup gider.

Hodan Kalbe şifadır. Duygusal bireyler genellikle birçok kişinin duygusal acısını üzerinde taşır. Hodan’ı kurtarıcı deva yapan şey kalp çakrasındaki gerilimi dindirmesidir.

Süpürge Otu – Bu normalde kendi sınırlarını aşıp, daha çok başkalarının farkına varabilsinler diye dalgın kişilere tavsiye edilir. Bu sebeple, empatlara süpürge otu tavsiye etmek epey garip karşılanabilir. Ancak, süpürge otu ayrıca bir empata kendi duyguları ile topladığı kendine ait olmayan duyguları birbirinden ayırt etmesine yardım edebilir. Kendine ait olmayan duygusal enerjilerin farkına vardırır.

(Fawn) ZambakZambak esansı, kendini dünyadan soyutlamış bir karakteri tekrar dünya ile tanıştırmaya yardımcı olur. Kendini içe kapatmış ve koruma mekanizması geliştirmiş, sadece kendi belirlediği koşullar altında kontrollü bir ortamda insanlara karışabilen empatlar için muhteşem bir yardımcıdır.

Ebegümeci Empatın kendi çevresinde yarattığı koruyucu duvarları aşmasına yardım eder. Sağlamca yaratılmış koruyucu kalkanların bir sorunu, sadece kötü duyguları değil, sevgi ve şefkat gibi iyi duyguları da engelliyor olmasıdır. Ebegümeci kendini izole etmiş empatların korkularını salıverip, kalplerini açmalarına yardım eder böylece tekrar hissetmeye başlayabilirler.

(Yellow Star) Lale Empatik yeteneklerini şifacılıkta kullanmak isteyen bir empat için harika bir destektir. Bu esans, empatın doğuştan sahip olduğu yeteneği geliştirir. Danışanlarının ihtiyaçlarını teşhis edebilmesine yardımcı olan müthiş bir yardımcıdır.

Manzanita Ruhsal yanını fazlasıyla benimsemiş ama insan yanını görmezden gelen bireyler içindir. Empatlar bazen yoğun duygusal-beden iletişimleri yüzünden fiziksel bedenlerini kabullenmekte zorluk çekebilirler. Ruhsal beden, duygusal bedenden doğal olarak ayrıdır. Ancak, dünyaya enkarne olmak bir beden gerektirir ve bedeni reddetmek hiç sağlıklı olmaz. Manzanita esansı, ruhsal ve fiziksel olanı bütünleştirmek için yardımcıdır. Hassas ruhların dünyaya karşı daha dengeli bir bakışları olmasını sağlar.

*Orijinal metine müdahale etmezdim ancak bu başlık açılmışken kendi tavsiyemi de ekleyeceğim, başka tavsiyesi olanlar yorum olarak yazarlarsa ayrıca memnun olurum*

Lavanta – Empatın başkalarından topladığı duygusal enerjinin atılmasına yardım eder. Bileklere ve 3.göz bölgesine hafif masaj yapılarak uygulandığında oldukça sakinleştiricidir. Özellikle yatmadan önce uygulanması rahat bir uyku sağlar.

Gül – Hodan gibi kalp çakrası üzerinde çalışır ve gerilimi dindirir.

Yazar: Patricia Kaminski & Richard Katz   Çevirmen: Empat Hayat
Kaynak: healing.about.com
 
Telif Hakkı © 2014 Empat Hayat. Tüm Hakları Saklıdır. Bu materyalin tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://empathayat.wordpress.com) ile beraber kopyalanmasına ve dağıtılmasına izin verilmiştir.
Reklamlar