heart, golden, light, sun, hope, love,

Empatlar olarak başkalarının acılarını dinlemeye ve onlarla duygudaşlık yapmaya oldukça meyilliyiz. Başkaları da bunu içsel olarak farkediyor ve otomatik olarak bizimle en derin acılarını paylaşıyorlar. Ama bu empatlığın bu şekilde ilerlemesi gerektiğini göstermiyor. Bu durum, bizlerin empat yetilerimizin tam olarak hakimi olmamamızdan kaynaklanıyor. Aslında bizler öyle büyük bir armağana sahibiz ki :) Empat yeteneğinin özünde sevgi vardır. Sevgidir bizim duygudaşlık yapmamızı, kalbimizi tümüyle açabilmemizi sağlayan… Öz sevgiyken biz neden acıya odaklanalım? Empatlığımızda huzuru yakalamak ve ustalaşmak istiyorsak sevgiyi önplana koymamız çok önemli.

Aşağıdaki manifesto veya niyet yazısı empatların bu niyetlerini başkalarına yayabilmeleri veya kendi içlerinde empat kimliklerinin özündeki sevgiye daha rahat ulaşabilmeleri için bir destek görevi görmesi amacıyla tarafımdan yazıldı. Umarım tüm empat ailesine iyi gelir. :)

Biliyorum acı çekiyorsunuz, biliyorum yaralısınız. Ama bunu şifalandırmak için tekrar acı duymaya, o yarayı deşmeye gerek yok. Karanlığı yalnızca ışıkla def edebiliriz. O yüzden ben acınızı değil, sevginizi hissetmeye niyet ediyorum. Şu anda sakladığınız ama içinizde, kalbinizin derinliklerinde parıldayan o altın ışığınızı…

Kalbimi sevginize açmak ve bu sevginin hem benim hem de sizin hayrınıza büyüyüp güçlenmesine niyet ediyorum. Sevginizin farkına varmanız ve hayatınızı sevgiyle sürdürmeniz için vesile olmaya niyet ediyorum.

Bu şekilde olsun istiyorum ki, ikimiz de zarar görmeden birbirimize şifa olalım. İkimiz de acılarımızdan arınalım. İkimiz de yükselelim.

Enerjimiz kendimizde kalsın ve bu enerjiyi içimizde pozitif yönde dönüşüme uğratalım. Benim, sizin enerjinize burnumu sokmaya hakkım olmadığı gibi sizin de beni düşük enerjilerinizle yaralamaya hakkınız yok. Birbirimizin enerjisine saygı duyalım ve sevgiyle iletişim kuralım.

Yazar: Empat Hayat

Telif Hakkı © 2014 Empat Hayat. Tüm Hakları Saklıdır. Bu materyalin tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://empathayat.wordpress.com) ile beraber kopyalanmasına ve dağıtılmasına izin verilmiştir.