light, moon, dark, hold, power,

Bir empat aynaya baktığında gülümser. İçinde gördüğü güzelliği, saflığı, sevgiyi nasıl ki diğer insanlarda gördüğünde mutluluktan uçuyorsa işte öyle mutlu olur. Gözlerinin ışıltısıdır onun yolunu aydınlatan…

Ancak, bazı dönemler kendini öyle bir karanlıkta bulur ki, gözlerinin ışıltısı söner, gülümseyemez olur.

Bunun sebebi çok katmanlı olabilir, ama en temel sebep inancın sarsılmasıdır.

Elbette bu inancı sarsmış olan şey korkulardır. Ancak, bir kez inanç sarsıldığında korkular görevini tamamlamış gibi oradan uzaklaşırlar, yani öyle ki korkular bile empatı yalnızlığıyla bırakır, büyük bir boşluk kaplar kalbini.

Empat, çevresinde bir güzellik kırıntısı görüp ışığıyla arınana dek kendi çözümüne ulaşamayabilir. Özellikle de rutin bir yaşamı varsa…

İşte böyle anlarda, bir empatın ışığı tekrar kendisinin bulması şarttır. Ki kuşkusuz bu, empatın güçlenmesi için sağlanmış bir imtihandır. Maksat onun acı çekmesi değil, aydınlığa kavuşmayı kendi başına öğrenebilmesidir.

Kendi içindeki ışığa ulaşmak bir empat için, diğer insanlarda olduğundan zor değildir aslında. Çünkü empat; güzelliklere, ışığa çabuk reaksiyon gösterebilen saf bir yaratıktır.

Onun düşebileceği en büyük hata, kendini hafife almaktır. Kendini düşük gören bir empat, o karanlıktan çıkmak için çabalamak yerine yalnızca çırpınır ve bir şey yaptığını sanır. Bu yüzden pes etmeye meyledebilir.

Ama bunu asla yapmamalıdır!

Hatırlamalıdır; herkesin iyiliğini isteyen o kocaman yüreğiyle, o durumda gerçek bir iyilikte bulunamamaktadır.
Gülümsemesinin gücünü kullanamamaktadır!

Empatın en büyük motivasyonu dış dünyaya destek olmak olduğundan, kalbine dönüp bu potansiyelin hayaliyle başlamalıdır işe.

Gezegene ve onun içindeki kardeşlerine yapabileceği en büyük yardımın kendini parlatmak olduğunu bilerek yaşama adım atmalıdır!

O bir kez parladığında, çevresindeki karanlık bile ona hürmet etmeye başlar. Çünkü o parlar, ama karanlığı da onurlandırır; her şeyin ardındaki ilahi düzeni görür. Kaçmadığı için de, karanlık onu kovalayan bir canavar olmaz artık. Böylece yolu aydınlanır.

Telif Hakkı © 2015 Empat Hayat. Tüm Hakları Saklıdır. Bu materyalin tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://empathayat.wordpress.com) ile beraber kopyalanmasına ve dağıtılmasına izin verilmiştir.

Reklamlar