Hizmetler

Kalp-Boğaz Dengeleme Terapisi

Empatlar, hassas ve çoğu zaman kırılgan varlıklar…
Duygusal anlamda sevildiklerini hissetmeye ihtiyaç duymaları bir yana, sevgilerini özgürce ifade edebilmek de onların en büyük yaşam dileği. Hissettiklerini doyasıya dışavurmak, ne eksik ne fazla, kalplerinden geldiği gibi gerçeklerini ifade etmek onların şifası. Kalbini tümüyle açtığında gerçekleri görüp, yalanları idrak edip, bilmezden gelmek ne kadar acıtıyorsa, acıdan kaçıp kalbini dünyaya kapatmak ve duygularına yabancılaşmak da bir o kadar acıtır. Bu her iki durum kalbe ziyandır. 
Kalbin, sağlıklı işleyebilmesi için duyguları sevgi frekansıyla sentezleyip onları ya kendi benliğinde ya da dış dünyada ifade edebilmesi şarttır. Sevgi kalpten, ifade boğazdan gelir. Bu ikisinin sağlıklı çalışması demek; her ne olursa olsun, gerçeklere sadık olmak, sevgiye inanmak ve ona uygun yaşamak demektir.
Empatlar olarak bu dengeyi kuramadığımız zaman kalbimizi ya sağlıksız seviyelerde açıyor ve kendimizi tüketircesine, rüzgarda savrulurcasına enerjilere maruz kalıyoruz, ya da kalbimizi tamamen kapatıyor, dünyevi işlerin içinde boğuluyor ve yalandan bir mutlulukla avunuyoruz.O yüzden bu çok önemseyerek sunduğum özel hizmet ile kalp-boğaz dengenizi sağlıklı düzeye çekmeye niyetleniyorum. Ve tüm kalbimden kalbinize sunduğum bu nacizane hizmeti kendinize armağan etmenizi diliyorum.
Hizmetin içeriği:

 • Kalp-boğaz dengesini sağlayan 30dk süren bir enerji çalışması, (uzaktan)
 • Kalp-boğaz dengesini sağlayan, yıldız haritanıza ve herbalizm öğretisine dayanarak hazırlanan 1 ay içimlik bitki çayı (adrese kargo)
 • Kalp-boğaz dengesini kendi başınıza hayatınız süresince korumanızı  sağlayacak bir öğreti (online ders)

Merkezlenme ve Enerji Yönetimi Dersi

Empatlar geçirgen varlıklardır, ne olursa olsun, kendilerini ne kadar kapatırlarsa kapatsınlar daima geçirirler. Bunun onlara şifa vermesi veya zarar vermesi onların bilinçli kararını bekler ama onlar bu kararı nasıl vereceklerini bilmediklerinden hep zarar gören taraf olur ve empat olmanın bir lanet olduğunu düşünürler. Empat olmak değildir, bilgisizliktir asıl lanet. Işığın yanması için düğmeye basmak, suyun akması için musluğu çevirmek yeterlidir. Ama düğmeye basılması gerektiğini, musluğun çevrilmesi gerektiğini bilmeyen insan ışıksız ve susuz kalır, kusuru da dünyanın düzeninde bulur. Oysa, kusurlu olan yalnızca bakış açısıdır. Bakış açısındaki küçük bir değişiklik ve kırılma, hayatın bambaşka yönleriyle görülmesini sağlar.

Empatların acı çekmesinin en büyük nedenidir merkezlenmeyi bilememek, enerjiyi yönetememek. Bu elbette öyle söylenildiği kadar kolay değildir, musluk açmak gibi şıp diye olan bir şey değildir, bu daha çok vücut geliştirmeye benzer. Kasların alışması gerekir. Öncelikle hamlığını atması şarttır ve bu süreç ağrılı geçer. Sonrasında kas adım adım gelişmeye başlar. Öğreti ne kadar istikrarlı bir şekilde uygulamaya konulursa, egzersizler ne kadar ciddiyetle yapılırsa o kadar kusursuz bir gelişim kaydedilir.

Bu, adanmışlığın şart olduğu bir yoldur. Bilinçli empat olmak adanmışlık ve sorumluluk duygusu gerektirir. Sorumluluğun yalnız ama yalnız kendinde olduğunu bilmek önemlidir. Öğretinin hakkını vermek önemlidir. Aksi halde, duyguların bu denli savurganlıkla ve bilgisizce kullanıldığı bu dünyada yaşamak acıtır insanı.

Empat, sevmek için buradadır. Diğer insanları koşulsuzca sevmek, her şeyden önce de kendisini sevmek için…

Kendini sevmek her şeyin başında gelir. Yaşama amacını, kendini gerçekleştirmek için, sağlıklı bir psikoloji temellendirmek için, sağlıklı bir sosyal yaşam oluşturabilmek için ve nihayetinde başkalarını sevebilmek için.

Kendisini sevemeyen insan, kendisini yönetemeyen insandır. Kendi enerjisinin hakimi olmayan insandır. Kendisini sevemeyen insan, güçsüz insandır. Çünkü kendisini sevemeyen insan, daima dışarıdan beslenen insandır. İçerideki sonsuz sevgi okyanusundan bihaber yaşar. Sevgi, sonsuz olan tek yaşam kaynağıdır. Tüm güçlerin kökenidir sevgi. Ama kıtlıktan çıkmış gibi dışarıdan sevgi dileyen insan bunu bilmez ve bir bağımlı gibi doymak bilmeden, kendisine acıtarak başkalarından yardım ister.

İçindeki bu sonsuz sevgi kaynağı, ancak halihazırda var olan, bedenini besleyen ve diri tutan “can” enerjisini yönetmeyi öğrendiğinde açığa çıkabilir. Mevcut enerjiyi doğru kanalize etmek, onu israf etmemek ve haberli-habersiz zayıf noktalardan akıp gitmemesini sağlamak gerekir.

Var olan enerjinin gereksiz kayıplarının önüne geçmek bile, başlı başına kişinin sevme kapasitesini arttırmaya yeterli gelebilmektedir.

Hizmetin içeriği:

 • Reiju – enerji dengeleme (uzaktan)
 • Merkezlenme teknikleri (online ders)
 • Enerji yönetimi öğretisi (online ders)

Genel Danışmanlık

Kafamızdaki dönüp dolaşan ama anlaşılamama korkusu sebebiyle ifade edilemeyen düşünceleri ve soruları boşaltmamızın, bizi gönülden anlayacak birisine kalbimizi açmamızın ne kadar önemli olduğunu bizden iyi bilen yoktur. Anlaşıldığımızı, dinlendiğimizi hissettiğimiz o anlar ne kadar değerlidir oysa! Kalbimizi açtığımızda bizi yaralamayacağını, yargılamayacağını bildiğimiz aksine bizi daha da özgürleştireceğini bildiğimiz birisine konuşmanın şifası bambaşkadır.

Danışmanlık,  rahatça içinizi açabileceğiniz ve merak ettiğiniz soruları sorabileceğiniz bir rehber olarak kendimi size teslim ettiğim bir hizmettir.

Hizmetin içeriği:

 • Sorunlarınıza kulak verilir, o sırada enerjisel olarak desteklenirsiniz.
 • Sorularınız cevaplanır, olumlamalar yapılır.
 • Düzenli seanslar ile içinde olduğunuz süreç izlemeye alınır.

Usui Reiki Dersi

Çoğu insan artık aşinadır adına, Usui Reiki bir kendine şifa, huzur ve sıhhat sağlama yoludur. Farkındalık felsefesini temel alır ve kişiyi evrensel yaşam enerjisine kanal kılar. Evrensel Yaşam Enerjisine kanal olmak demek, duygusal-zihinsel-fiziksel olarak dengelenmek için gereken donanıma sahip olmak demektir. Reikideki enerji yönetim teknikleri yalnızca kişinin kendi enerjisini yönetmesini sağlamakla kalmaz, evrensel enerjiyi de yönetmesini mümkün kılar. Bu yönetim, teslimiyetin gücünden gelir. Işığın gücüne teslimiyet, artık senin bir parçan haline gelen saf kozmik enerjiyi en yüksek hayra iletir.

Faydaları: 

 • Bağışıklığı güçlendirir
 • Psikolojik sorunları çözmeyi sağlar
 • Uykusuzluk sorununu ortadan kaldırır
 • Korkuları yenmeye yardım eder
 • Ağrı ve acıyı azaltır
 • Hastalıkların ilerlemesini durdurur
 • Vücudu toksinlerden arındırır
 • Stresli zamanlarda rahatlatır ve sakinleştirir
 • Yaraların daha çabuk iyileşmesini sağlar
 • Sezgisel yetenekleri ve farkındalığı arttırır
 • Ruhsal tekamülü destekler
 • Kötü alışkanlıklardan kurtulmayı sağlar
 • Sanatsal üretkenliği arttırır, ilham kanallarını açar
 • Bilinçaltından kaynaklanan sorunların geçmesini sağlar
 • Kendin için daha doğru, iyi olanı bulmana yardım eder
 • Enerji vererek dinçleştirir ve yaşlanma etkilerini azaltır
 • Cinsel sorunların çözülmesine yardımcı olur
 • Depresyonda, fobilerde olumlu sonuç verir
 • Sevgi ve ilgi duygularını arttırır, duygusal ilişkilere olumlu katkı sağlar
 • Fiziksel, psikolojik, zihinsel sorunların çözümlenmesine yardım etmesiyle ve diğer pozitif etkileriyle, hem iş yaşamında hem duygusal yaşamda hem de sosyal ilişkilerde destekler ve daha mutlu bir insan olmana yardım eder.

Hizmetin içeriği:

 • 6 saatlik Usui Reiki eğitimi
 • 4 hafta boyu haftada bir yapılan Reiju – enerji dengeleme çalışması
 • 4 haftanın sonunda, etkisi kalıcı Denju – uyumlama (el verme) çalışması
 • Her zaman ihtiyaç duyduğunuzda soru sorabileceğiniz bir öğretmen

İhtiyaç anınızda, ihtiyacınız olan desteğe vesile olmaları dileğiyle…

Sevgiler,

Serkan Önder

Herbalist, Enerji Terapist

Reklamlar

38 thoughts on “Hizmetler”

 1. bilge said:

  empatlar kendilerini bu dünyaya ait hissetmiyorlar ve ben kontrol edemiyorum… help me plase… :(

 2. Sizi veren Allah’a şükürler olsun herşey artık çok anlamlı ne olur benle iletişime geçin..

 3. insan ne ile yaşar said:

  Doğruyu söylemek gerekirse bana hep ağır bir yük gibi gelmişti.

 4. özlem said:

  Ben empat olup olmadığım konusunda emin olamıyorum ama empat olsam bunu bilirdim değil mi?

 5. kemal özkan said:

  farkındalıga vardıgımdan beri kendimi zaptedemiyorum. kurşun yağmurları altındayım. asosyelleştim piskolojim bozuldu bozulacak lütfen yardım edin

 6. Ne yerdeyim ne gökte …

 7. Ben kesinlikle empatim. Buna isim vermemiştim ama çok önceden kendimi de çok dinlediğim için farkındaydim. Benim gibi olanları da hemen taniyabiliyorum ve onlarla iletisimim çok daha iyi oluyor.

 8. Sadece Insan deye bilirsin said:

  Salam.Empat olmak ne kadar hoshsa bir o kadar da zor bazen.o uzden ben ara veriyorum.Hissiyatsizlashmak isteyile birlikde)

 9. Sürekli duygusal olmanın ağırlığı bi yana sünger gibi size hissedilen negatif duyguları da emiyorsunuz. Bu cidden çok zor bir şey ama bir yandan da size ait olan herkes için her şey için geçmişi, geleceği görebiliyorsunuz. Koruma potansiyeli çok yüksek oluyor insanın. Değişik bir duygu durumu. Ağlayamadığımdan gülüyorum.

 10. Hediye Şahin said:

  ben empat olduğumu bugün tesadüfen öğrenmiş oldum bütün tanımlamalar bana uyuyor böylelikle yıllarca kafamın içinde zıplayıp duran bütün soruların cevabını sayfanız sayesinde öğrenmiş oldum

 11. Bir empat olduğumu düşünüyorum. Bir yandan onaylanmak ve bilmek istesem de aslında diğer yandan yardım etmek ve paylaşmak arzusu üstün geliyor.Bende sevginin hakikatine dair bir arayış,ve yol gösterici bir ışık olarak bulduğum hakikatle güneş gibi parlama çabası olarak çıkıyor. Bir gönülden dostluk çabası gibi.
  Bir platformda buluşsak belki güzel olur…

 12. https://www.facebook.com/groups/1127054300709144/
  Online olarak burada bir araya geldik, henüz katılmadıysanız bekleriz :) Yüzyüze buluşma yaptığımız zaman ise aramıza şehir farkı girebiliyor. Şimdilik sadece İstanbul’da yapabilirim buluşmaları, elbette ev sahipliği yapmak isteyenler olursa belki diğer şehirlerde de bulunabilirim.

 13. Hediye Şahin said:

  Ben İzmir’de yaşıyorum empatlara evimin kapısı her zaman açık :)

 14. Fatoş Yıldız said:

  İzmir’de yaşıyorum, duygu zehirlenmesi yüzünden insanlarla görüşmek istemez duruma geldim.Anlattığınız her özellik ben de var, yardım edin lütfen

 15. Tükendiğim zaman karşıma çıkmış olman .Teşekkür ederim iyi ki varsın :)

 16. deniz said:

  dün kendimle empati yaptım. içinde bulunduğum durumu dışarıdan gözlemledim. aynı zaman da konuşmaya devam ettim. yani karşımdakiyle konuşurken aynı zamanda konuşmamı dinledim. nasıl anlatılır bilmiyorum. kontrol edemiyorum. burayı bulduğuma çok sevindim. facebook grubuna üye oldum. tavsiyelerinize açığım.

 17. empatmıyım bilmiyorum , çok durum bana uyuyor, eğer öyleysem içinde bulunduğum rahatsız edici durumlara ışık tutabilirim , bu konuda kendini tanımlamış olan biriyle sohbet etmek isterim.

 18. Mesut VARYETER said:

  Merhaba ;

  Sitenizi dün akşam Ali Kutluk Yıldırım arkadaşımdan öğrendim. Yaklaşık 18 senedir sizin EMPAT olarak isimlendirdiğiniz ve bizim daha başka isim-isimler kullandığımız paranormalleri yaşıyorum. Ali Kutluk Yıldırım arkadaşım da buna birebir şahittir.

  Evet, birçoğu çok yorucuydu. Ama bu durumu zorlaştırmak ta, kolaylaştırmak ta kişinin kendi ellerinde.

  Şunu açıkça ifade etmeliyim. Kişi, yaşadıklarından ötürü üstüne aldığı yorgunluğu atabilmek için, kendi başına çözüm üretmeye mecbur kalırsa, işi çok çok zor olacaktır. Benim onsekiz senemin ilk 13 senesinde olduğu gibi.

  Ayrıca şunu da ifade etmem gererkiyor ki; EMPAT yaşadıklarınız üzerinde odaklanmaya devam ettiğiniz sürece, yaşadığınız empatı daha da kuvvetlendirebilirsiniz. Bu sizin ne kadar enerjinizin olduğu ile doğrıu orantılı olacaktır, çünkü kuvvetlenen her empat, bir basamak daha ileride olacağı için, mevcut basamakta yaşadığınız yorgunluğun en az iki katı yorgunluk verecektir.

  Kendini geliştirmek isteyen Ali arkadaşımın çok büyük bir şansı var. Ona istediği her konuda yardımcı ve/veya tavsiyeci olacağım.

  Sizlere de tavsiyem, mümkün olduğu kadar birlikte kalmanız, soğukkanlı olmanız ve önce bu yaşadıklarınızın sebebini keşfetmeniz. Bu paranormallerin kaynağı ne?

  Cevabı ben biliyorum. Ama herkes kendi empatı için kendi cevabını bulmalı. sonra karar sizin. ister gelişin, ister bu kadar yeter deyin ve stand-by da kalın.

  Site sahibi arkadaşa bu organizasyonu için ayrıca teşekkür ederim. Dinlenme uygulamaları gayet güzel, gayet verimli. Vakti ile bana tavsiye veren kimse olmamıştı.Vaziyetim fevkalade zordu.

  Şimdi sizin elinizde çok büyük iki şans var. Biri sahip olduğunuz empat ve diğeri sitede bahsi geçen enerji kazanma uygulamaları.

  Herkese empat gelişiminde ve yaşadıklarının sebebi olan hedefini bulma yolunda başarılar dilerim.

  Mesut VARYETER

  • Aslinda yanlizca site sahibi Empath arkadasimizdan degil, sizin gibi bu konuda hayli yol almis ve deneyimleriyle yol gosterecek deneyimli arkadaslarin yardimlarina ihtiyacim var.
   13 senedir butun hayatim Allah bullak oldu. Kendimi taniyamaz oldum. Butun dunyanin yuku, agrisi sancisinin omuzlarimdan gectigine inaniyorum. Korkunc yoruldum. Egomu tanimis oldum boylece. Ama bedeli bu kadar agir olmamaliydi diye dusunuyorum.
   Artik kendi bedenim geri donmek ve gucumu kontrol etmek istiyorum.
   Bu yuzden Mesut Varyeter, umarim yardimci olursunuz bana da ve talepre bulunan diger arkadaslar da.

   Sevgi ve salametle,

   Inci

 19. Gizem said:

  Sürekli insanların olduğu durumları duygu hallerini hissetmeye çalışıyorum
  Mesela erkek arkadaşımla otururken başka insanlara bakıyorum ama bu onlara alıco gözle bakmak değil nasıl davrandıkları hauat tarzlarını içinde bulundukları duyguları hayat mücadelelerini anlamak için biri ağlasa dayanamıyorum bende ağlıyorum duygu değişimlerim çok hızlı oluyor değişik bir durum gibi geliyor sezilerim kuvvetli diye düşünmeye çalışıyorum

 20. empat said:

  Merhaba diğer insanlardan çok farklı olduğumu hissediyorum bunu daha bir çocukken farketmeye başlamıştım insanların enerjilerini kontrol edemediğim için çoğu zaman toplumdan kaçtım kendimi nasıl geliştirebilirim

 21. Balkız said:

  Empatlar bir gezegendeniz bence. Ve bir misyonumuz var. .ne dersiniz?

  • İkisi de doğru. Ama o gezegeni uzayın derinliklerindeki başka bir dünya olarak düşünmeye gerek yok, Bu Dünya’nın kendisi de bir empattır. Üstünde, çevresinde olup biten her şeyi hisseder. Ondan etkilenir. Dış uzaydaki gezegenlerin hareketlerinden etkilenir. İçinde bulunduğu dönemden etkilenir. Ama daima dönüşüm halindedir, daima büyür, olgunlaşır, yenilenir. Elbette yaşadığı zorlukları, içinde biriktirdiklerini zaman zaman volkanik patlamalar, depremler eşliğinde boşaltabilir. Bu da doğal bir süreçtir. Dünya’nın da bir misyonu vardır, yaşamı desteklemek, alanını yenilemek, tazelemek, beslemek. İşte empatın misyonu da bundan farklı değildir. O da dış dünyayı dönüştürme gücüyle doğmuştur, dış dünyanın üstündeki acıları dindirmek, hafifletmek, taze-aydınlık gücüyle alanını yenilemek için vardır. Ne kadar o da içinde zaman zaman depremler yaşasa da, er geç atlatır ve devamlı ilerler.

   • Beerf said:

    Sizinle özel olarak konuşmak istiyorum. Nereden ulaşabilirim acaba

   • Merhaba, yazının hemen altında iletişim formu mevcut, talebinize yönelik kutuyu da işaretleyerek mesajınızı yazabilirsiniz. Görüşmek üzere. Sevgiler.

 22. Kalabalık bir ortamda çalışıyorum iş yerinden eve gelince hiç kuvvetim kalmamış oluyot. Sanki çalıştığım yerde duygu vampirleri var ve İnsanların ben istemeden benim enerjimi çaldıklarını hissediyorum. Kendimi iş yerinde 15 dakika dışarı atarak topluyorum ya da. Bir bakıyorum elimde sigara o beni rahatlatıyor. Enpatlığımı kontrol etmemde yardımcı olursanız sevinirim.

 23. gülümsüyorum. Empat olduğumu yeni fark ettim. Hemde garip bir şekilde :)

 24. Züleyha said:

  4 yıl kadar önce arkadaşımla kızılayda dolaşırken ilginç bi olay yaşadım. Sokakta yürürken arkamdan gelen birinin beni takip ettiğini hissettim . (Tabi bu kişinin aklından geçen kötü düşünceleri de hissettim) istemsiz olarak birden arkami döndüm ve o kişiyle gözgöze geldim. Içimde müthiş bi tiksinti duygusu belirdi. Sonra arkadaşıma takip edildigimizi söyledim ama bana inanmadı. Bende emin olamk için sürekli yolumuzu değiştirerek adamın bizi takip ettiğinden emin oldum . Işte o zaman arkadaşım bana inandı. Kalabalık bi yerde bizi kaybetmesini sağlayarak ondan kurtulduk. Nasıl bi şey olduğunu empat olmayan birisi anlayamaz ,ansızın içinizde bi duygu beliriyor ve bunu duygulariniz disinda temellendirebileceginiz hiç bir deliliniz olmuyor.

 25. Sıla said:

  Herkese meraba kucuklugumden beri duyarli hareketli vs oldugum icin cesitli tanilarla tanistim kendimi oyle tanimladim oysa ki kendimi en derine itmistim ne varsa insanlar hayvan sonra evren yavas yavas ekmek kirintilari birakti sonra farkettim isigi akli zihni bedeni butunu. Farkettikten sonra artik asla ayni olmaz bitti isik var ama yine de yolcu olma istegi yolda olma tatmin olmadi arsizlastim bile diyebilirim korktumda farkettikce ilerledikce empatligimda artti urktugum oldu bedensel ve zihinsel bilmelerle insanlarla garip anlar yasadim deliriyor muyum bile dedim ama o kadar gercek ve o ki butun sen kendin tum o zaman akisi yakalamak icin korkuku dizginlemekti yapmam gereken hala yolda degilim ozgur degilim ama en azindan artik yolculuk farkettim umarim butun yolun yolcusu olabilirim bu arada 5-6 yildir yazmamistim ‘kendime’ dun sabah ilk kez yazdim simdi de burasi sizi seviyorum olmanizi kendiliginizi okurken hissettiklerim.. Aydinliklarla dolu olun

 26. Merhaba..ben de empatim. Son 10 yildir insanlarin gözlerine bakamiyorum çünkü tüm çiplakliğiyla hissedebiliyordum karșimdakini. Bu da ben de sanki biri odasinda soyunuyor da ben de onu kapi araligindan gizlice gozlemliyorum hissi uyandiriyordu ve utanç duyuyordum karșimdakinin kișilik hakkini saldirdigimi dusunup kendimi sucluyordum. Ve zamanla bir cesit savunma meknizmasi gelistirdim artik istesem de bakamiyorum insanlarin gözlerine. Ve hep yalniz yasiyorum sürekli kaciyorum insanlardan. Bu konuda var mi bir oneriniz serkan bey?

  • Merhaba Esra hanım, gerçekten erdemli ve ince bir düşünce geliştirmişsiniz ama kendinizi suçlayacak bir şey yok bunda. Okumayı bilen için, herkes aslında kendi gerçeğinin yürüyen temsilcisidir. Geliştirdiğiniz savunma mekanizmasını deaktive etmeli ve insanları hissetmenizin ardındaki sebebin o bilgileri art niyetle kullanmak değil de, onlarla daha yakın ve yararlı ilişkiler kurmak olduğunu düşünmeye başlamalısınız. Onların bu verileri halihazırda sizinle paylaşmaya gönüllü olduklarını farz edin, siz bir zorlamayla girmiyorsunuz ki bu telepatiden farklı bir durum. Siz zaten insanların dışarısıyla -görünmez bir kanaldan- paylaştıkları verileri okuyorsunuz. Onlar bunu zaten paylaşmayı -altbilinçlerinde- seçiyorlar, ki empatlarla paylaşmayı seçtikleri daha çok görülür. Sizi tanımayan insanların gelip dertlerini anlattıkları olmuştur. Yani sizin çözümünüz, tamamen bakış açınızı değiştirmeniz ve geliştirmenize bağlı. Bunun için ister kendi başınıza, ister bir arkadaşınızla, ister bir psikologla, ister benimle çalışın. Önemli olan tek şey bakış açınızı geliştirmeniz. İlk adım olarak, insanların gözlerine tekrar bakmak için sevdiğiniz insanlarla pratik yapabilirsiniz. En güzeli çocukların gözlerine bakarak başlamanız olur.
   Şunu da unutmayın, herkesle iletişim -göz teması- zorunda değilsiniz. İnsanların gözlerine baktığınızda hangisiyle iletişime geçmenin hayırlı olduğunu bilirsiniz. Yeteneğiniz kendinizi dışarıdan soyutlamanız için değil, dışarısıyla olan etkileşimlerinizde bilgece seçimler yapabilmeniz içindir.
   Sevgiyle kalın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s